• home
  • Graetheide Comite
  • Natuurontwikkeling
  • Grindwinning Graetheide
  • DSM en Graetheide
  • Chemelot
  • De Lexhy
  • Graetheide in de politiek
  • Mislukte projecten
  • Historie Graetheide
  • Graetheide in oude foto's
  • Contact
  • Vriend(in) worden

Doel Graetheidecomité

Doel van het Graetheide Comité is het opkomen voor een goed leefklimaat in het Graetheide-gebied, met  meer aandacht voor natuur, milieu en  recreatie en het tegengaan van de vestiging van (industriële) activiteiten die hiermee in strijd zijn. Meer informatie over het comité vindt U hier.

logo 2

U kunt helpen om Graetheide zo groen mogelijk te houden door u aan te melden als

"Vriend(in) van Graetheide".

Het kost niets en we informeren u regelmatig over actuele ontwikkelingen. We hebben inmiddels meer dan 500 leden, maar ieder nieuw lid betekent extra steun. Klik hier om lid te worden.


 

Laatste Nieuws

  • Provinciale Omgevingvisie
  • Milieuschade Chemelot
  • Geheime afspraken over grindwinning?
  • Demonstraties voor natuurbehoud.
  • Provincie (nog) niet tegen grindwinning
  • Jaarverslag 2024
  • De Lexhy moet groen blijven
  • Gemeenteraden tegen grindwinning
  • Omgevingsvisie 2025-2040. Zienswijze.
  • Brief aan provincie over uitbreiding elektriciteitsnet

Natuur op Graetheide

grasbroekHet Graetheidecomité zou graag zien dat de leefbaarheid in het gebied tussen Geleen en Born verbeterd zou worden. Nu is het op sommige plaatsen een nogal rommelig geheel met weinig mogelijkheden voor wandelingen en al helemaal geen mooie fietsroutes. En hoe vaak zie je er nog een korenbloem of een leeuwerik? In allerlei gemeentelijke nota's worden wel fraaie woorden beschreven wat er allemaal verbeterd zou kunnen worden, maar er gebeurt niets. Dat komt deels door het feit dat een groot deel van het gebied eigendom is van DSM. De Lexhy (het bosgebiedje ten noorden van de Urmonderbaan) is met prikkeldraad afgezet. en langs de Bergerweg ontsiert eentonige aanplant langs de DSM-eigendommen het landschap. Een ecologische verbindingszone tussen Grasbroek en de bronnen van de Kingbeek staat al jaren in de plannen van de provincie, maar er komt niets van terecht.

 Begin 2013 heeft de gemeente Sittard-Geleen een nieuw bestemmingsplan voor het gebied gemaakt. In de toelichting bij het plan staan weer hele stukken met goede bedoelingen voor de natuur in het gebied. In het bestemmingsplan zelf komt daar niets van terug. Het Graetheidecomité heeft een reactie naar B&W gestuurd. In het najaar van 2013 zou door de gemeente een studie opgestart worden naar de toekomst van Graetheide maar die is er nooit gekomen..Eind 2022 werd een Gebiedsvisie Omgeving Chemelot opgesteld. Een onderdeel daarvan is een studie naar verbetering en vergroening van het gebied noordelijk van Chemelot.

Artikelen
Titel Aanmaakdatum Hits
Natuurfoto's 21 januari 2023 Hits: 2508
Landschapsfoto's 22 januari 2023 Hits: 2563
Wat is er nog aan natuur over op Graetheide? 21 januari 2023 Hits: 2824
Provincie strooit met miljoenen! 07 juni 2013 Hits: 6931
Studenten Graaf Huyn maken plan voor Graetheide 19 maart 2013 Hits: 7072
Opknapbeurt park kasteel Obbicht 10 januari 2013 Hits: 9246
Bestemmingsplan Graetheide 10 april 2013 Hits: 7320
Dierenwelzijnscentrum in Born 16 november 2011 Hits: 7941
Plan Milieuorganisaties voor Land van Swentibold 13 oktober 2009 Hits: 10072